Czuwaj!

Jesteśmy próbną drużyną wędrowniczą "Chruptole"
z Hufca ZHP "PIAST" Poznań Stare Miasto z Chorągwi Wielkopolskiej.

Działamy na Umultowie przy Kościele pw. św. Jadwigi Królowej.

Naszą drużynę tworzy kilkanaście pozytywnie zakręconych osób w wieku 16+.
Mamy dużo dystansu, ale potrafimy się zmobilizować kiedy jest taka potrzeba.
Okres próbny otworzyliśmy na początku roku szkolnego 2017/2018.

!(Zdjęcia w galleriach przeglądamy naciskając w kolejne kropki)!Fermata
01-02 marca 2019

Jak pewnie już sporo osób wie, w poprzedni weekend patrol naszej drużyny brał udział w @Fermata - konkursie piosenki.
W tym roku zaskoczono nas tematyką bajkową, ale udało nam się sprostać wymaganiom: nasza drużyna wraz z autorskim mash up'em piosenek Disneya zajęła pierwsze miejsce!


Zlot Chorągwi Wielkopolskiej
15-17 lutego 2019

Zlotowy Bieg Zimowy, majsterki oraz promocja to tylko niektóre częsći Zlotu Chorągwi Wielkopolskiej, które nie byłyby tak wspaniałe gdyby nie zaangażowanie Chruptoli!
Wielotygodniowe przygotowania doprowadziły do stworzenia na Zlocie magicznej harcerskiej atmosfery i niezapomnianych wrażeń wszystkich uczestników.


Berlin
08 grudnia 2018

Z okazji zbliżających się świat, nasza drużyna wedrownicza dnia 8 grudnia wybrała się do Berlina na jarmark świąteczny.
W kilkuosobowym składzie już o 5:30 wyruszyliśmy z Poznania. Gdy dotarliśmy na miejsce zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w stolicy Niemiec, mimo paskudnej pogody bawiliśmy się świetnie.
Łącznie odwiedziliśmy 2 jarmarki i zrobiliśmy ogromne (nie tylko świąteczne 😉) zakupy.
Zmęczeni, ale zaopatrzeni w słodycze i niesamowite wspomnienia wróciliśmy do rodzinnego Poznania!


Historykon
26-28 października 2018

W weekend 26-28 października odbył się długo wyczekiwany przez nasza drużynę ,,Historykon”.
Tegoroczny wyjazd był o tematyce pozytywizmu, w związku z tym Szkołę Zakonu Pijarów (na os.
Sobieskiego), w której miał miejsce biwak, wypełniły tłumy uśmiechniętych harcerzy w strojach z epoki przygotowanych specjalnie na tę okazję. Nasza drużyna postanowiła jednak wykazać się pomysłowością i wyróżnić się spośród reszty uczestników, dlatego przebraliśmy się za latarnie gazowe - pozytywistyczny wynalazek.
W piątek odbyło się uroczyste świecznisko wprowadzające w nastrój epoki. Jednak głównym punktem ,,Historykonu” była sobotnia, całodzienna gra, podczas której poza zdobywaniem niezbędnych punktów, poznawaliśmy też techniki negocjacji i dyplomacji oraz mogliśmy poczuć polskiego ducha patriotyzmu z tamtego okresu. W sobotę wieczorem odbyło się podsumowanie gry i rozdanie nagród dla zwycięzców. Nasz zastęp zajął 3 miejsce!!!
Oficjalnym zakończeniem części historycznej było odtańczenie poloneza przez wszystkich obecnych. Cała nasza drużyna wróciła do domów, jak zwykle zmęczona, ale także z ogromnymi i szczerymi uśmiechami oraz cudownymi wspomnieniami.o.


Zlot ZHP w Gdańsku
05.09-16-09.2018

UWAGA Post ma charakter humorystyczny i nie oddaje wiernie rzeczywistości !!!
Uznaliśmy, że najlepiej opisuje ten wyjazd jeden ze wpisów do kroniki:
"Gdańsk 2018

Zawsze Gdy mówię o harcerstwie mam w głowie las i szyszki. Na zlocie ZHP w Gdańsku nie było tego ani tego, za to była cała masa innych bardzo rozwijających rzeczy, mianowicie: wykłady zdesperowanego ekologa, koncerty z pogo, wycieczki nad morze no i Andrzej Duda. Nasz namiot był militarnie znośny, to była nowa wysoka dycha + sprawne kanadyjki. Powodowało to, że był ekstra. TAK? Nie. Jego największą wadą było to, że zrobił się świetlicą dla całej drużyny, do tego trzeba dodać męski syf i podnieść go do potęgi chruptolowej. Wszystko się gubiło… lecz najgorsze przychodziło pod wieczór. To były dwie bezlitosne bestie… Snożercze potwory żerujące na czyimś nieszczęściu i swojej głupocie. Nazywali ich Zuza i Maks, ale ja ich określałem pojęciami loudspeaker i subwoofer. Walone 50% wieczorów (*pierwszych godzin nocy) poświęciłem na w imię ciszy i pełnowymiarowego odpoczynku kosztem własnych zasobów snu. Konsekwencje mojej heroicznej walki ponoszę aż do dzisiaj… Mam przestawioną dobę o jakieś 2 godziny.

NIGDY WAM TEGO NIE ZAPOMNĘ!!!
Z poważaniem Harcerz 30PPDW


P.S. - Ten wyjazd to był jeden z lepszych moich wyjazdów harcerskich. Dzięki współ uczestnikom za świetny klimacik, luźną atmosferę i harcerskie podejście do świata. Podobały mi się również rozwijające zajęcia otwierające nowe spojrzenie na pewne sprawy.

Co do kondycji mojego snu to to już se odespałem."


tworzenie TEJ strony
lipiec 2018

Ta strona od początku zoatała napisana przez członków PPDW Chruptole!
Czysty kod HTML&CSS&JS+jquery!!! Nie używaliśmy żadnych CMS-ów ani frameworków. Kiedy siadaliśmy do projektu dwóch z nas nie umiało nic z webmasterki, pod koniec cała trójka biegle śmigała po Visual Code Studio.


biwak w Lednogórze
8-10.06.2018

Był to nasz ostatni biwak w tym roku harcerskim, Mikołaj, Andrzej i Natalia przygotowali nawet zajęcia. ludzi zrobioną podobnie do monopoly. Nie zabrakło udziwnień typu pocałuj stopę osoby z pary (Tobiasz, Natalia) Oprócz przygotowanych zajęć poszliśmy nad jezioro, graliśmy w ping- ponga, skakaliśmy na trampolinie i sporo gadaliśmy o pierdołach. W podziękowaniu za użyczenie nam miejsca, pomogliśmy babci Zuzi zebrać i spalić gałęzie. Ognisko było wielkie i parę razy trzeba było zalewać trawę dookoła wodą bo zaczynała się palić. Na koniec dnia zrobiliśmy ognisko dla siebie i szczerze rozmawialiśmy o sobie nawzajem, było wiele emocji. W niedzielę wracaliśmy rano, ponieważ część z nas śpieszyła na festyn.


18-nastka Chruptaków
12.05.2018

Dwunasty maja rok 2000 to wtedy właśnie odbyła się pierwsza zbiórka Chruptaków. Jest to drużyna w której znacząca część nas spędziła 5 lat! W dokładnie osiemnastą rocznice odbyła się impreza, na którą zostaliśmy zaproszeni. Była to szansa na poznanie i porozmawianie ze starszymi Chruptakami. Świetnie się bawiliśmy razem spędzając czas.


Fermata
16-18.03.2018

Na tym wyjeździe braliśmy udział w śpiewograniu oraz w warsztatach muzycznych m.in.graniu na perkusji czy gitarze. Zajęliśmy trzecie miejsce w konkursie piosenki, wykonując utwór “Pejzaże Harasymowiczowskie”, Po gali rozdania nagród odbyło się karaoke, stanowiące zwieńczenie biwaku.


Zimowisko na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie
19-25.02.2018

W ferie zimowe z drużyną postanowiliśmy pojechać na zimowisko w Góry Karkonoskie. Z Poznania wyjechaliśmy pociągiem i po kilku godzinach podróży w wesołym towarzystwie nowo poznanych ludzi dojechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Codziennie czekały na nas inne atrakcje. Gdy tylko nadarzyła się okazja w postaci ładnej pogody ruszyliśmy na szlak. Jednak bywały dni kiedy warunki atmosferyczne zmusiły nas do pozostania w budynku. Graliśmy wtedy w gry integracyjne, rozmawialiśmy i każdy przygotował zajęcia dla całej drużyny. 22 lutego świętowaliśmy też wspólnie Dzień Myśli Braterskiej, z okazji którego urządziliśmy uroczyste świecznisko, na którym razem śpiewaliśmy i dzieliliśmy się historiami z naszego harcerskiego życia. Kiedy nadszedł czas powrotu do domu, wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wsiedliśmy do pociągu i odjechaliśmy w kierunku Poznania.


Biwak wigilijny w Rogalinku
15-17.12.2017

W grudniu wybraliśmy się na biwak wigilijny wraz z gromadą zuchową , drużyną harcerską i próbną drużyną wędrowniczą. Było bardzo fajnie. Mieliśmy świetną okazję , by się zintegrować grając razem w różne zabawy oraz przygotowując się do świątecznej kolacji, czy śpiewając razem przy świeczniku.


XXXII Bieg Nocny o Buławę
30.09-1.10.2017

Bieg nocny o byławę był spoko. Dobrze się bawilismy, choć kolejny raz nie udało nam się wygrać, lecz wiemy iż daliśmy z siebie wszystko. Osobiście polecam wszystkim spragnionym dzikich przygód - Piotr Balewski


obóz w Lusówku
20-28.08.2017

W sierpniu 2017 roku zorganizowaliśmy sobie "obóz" letni pod namiotami na działce Tobiasza. Spędzaliśmy czas na wiele sposobów, skacząc do jeziora, pływając na kajakach i łódce oraz odpoczywając na hamakach. Poza relaksem organizowaliśmy pracę naszych "Chruptoli" na nadchodzący rok harcerski: planowaliśmy przecież otworzyć okres próbny! Każdy miał również okazję do osobistego rozwoju jako wędrownik dzięki zajęciom dotyczącym m. in. naramiennika wędrowniczego.

A tutaj jest film który nagraliśmy w ramach jednego z kilku projektów jakie realizowaliśy na tym obozie.